uk   ru   
		
 

Як вибрати подушку

Одним з найважливіших факторів здорового сну є те, куди ви щоночі прихиляєте свою голову. Тобто подушка. Якщо подушка вам не підходить, то навіть після дев’яти годин сну, почуватиметесь невиспаним. А крім того відчуватимете тяжкість, болі у шиї та голові.

Навіщо міняти подушку?

Найкращою нам здається така подушка, на якій спали з дитинства і до якої звикли. Однак це не зовсім правильний підхід. Сон на дуже високій або на дуже низькій подушці, а також без подушки призводить до порушення кровопостачання мозку та викривлення шийного відділу хребта. Тому варто серйозно підійти до питання вибору подушки, тим самим забезпечивши собі здоровий та міцний сон.

SAW_3069Для здорового сну потрібно використовувати лише правильні подушки. Зараз існує великий вибір ортопедичних подушок на всі смаки. Можна використовувати й традиційні подушки. Тільки як дізнатися, чи вони вам підходять? Можете попросити когось поспостерігати за вами уві сні. Якщо ви соваєте подушку туди-сюди або підкладаєте під голову долоню – отже така подушка для вас не годиться.

Хоча, якщо ви вирішите змінити подушку на ортопедичну, спершу вона здаватиметься вам незручною Проте не сумнівайтеся, і дайте своєму тілу звикнути хоча б 2-5 днів. Сучасні подушки, особливо ортопедичні, дозволяють організмові достатньо швидко перебудуватися на новий режим.

Що треба врахувати, вибираючи подушку?

  • Чи широкі у вас плечі: що ширші плечі – вищою має бути подушка.
  • У якій позі ви полюбляєте спати? Якщо зазвичай ви спите на спині – вам підійде середньо жорстка подушка; якщо на боці – вибирайте відповідну до ширини плечей подушку із жорсткішим наповнювачем.. Для тих, хто любить спати на животі – підберіть компактну м’яку подушку.
  • Наскільки жорсткий у вас матрац: для жорстких матраців потрібні більш м’які подушки, і навпаки.

Тож які бувають подушки?

За формою

Відповідно до форми подушки поділяють на класичні і ортопедичні. Легко здогадатися, що класичні – це ті, до яких ми звикли: подушки квадратної або прямокутної форми. Зазвичай їх оптимальні розміри для дорослої особи – близько 50 см у ширину і 70 см і у довжину. Для дитини добре підійде подушка формату 40х60 см.

SAW_3040

Якщо ж ви зустрінете у магазині постільної білизни незвичні предмети у формі валиків, з виямками або дірками посередині – це ортопедичні подушки. Їхня дивна форма дозволяє хребту набрати зручного положення під час сну, а відповідно – краще відпочити.

Ортопедична подушка, яка має по боках валики, а посередині – спеціальну виямку – називається анатомічною. Також існують ортопедичні подушки звичайної на вигляд прямокутної форми, але з ефектом пам’яті. Вони наповнені еластичним матеріалом, який «запам’ятовує» контури вашої шиї та голови, а потім підтримує їх у правильному положенні.

Залежно від наповнювача

Наповнювачем подушок сьогодні можуть бути матеріали як природні, так і синтетичні. І в обох категорій є свої прихильники.

Подушки з наповнювачем тваринного походження містять пух, пір’я, або вовну. Пір’яно-пуховий наповнювач все ще досить популярний, адже він довго не зношується та добре вбирає вологу. Подушки з вовни звалюються швидше. Часто такі наповнювачі можуть спричинити алергію. А крім того складно за ними доглядати.

Зараз дедалі популярнішими стають рослинні наповнювачі подушок. Це солома, трави, шишки хмелю, гречане лушпиння або екзотичні наповнювачі із волокон кокоса, бамбука та евкаліпта. Такі подушки приємно пахнуть, мають заспокійливу та лікувальну дію, тому на них можна добре виспатися. Проте не варто забувати про ризик алергії.

Гіпоалергенні та водночас натуральні наповнювачі – це шовк та латекс. Вони мають ортопедичні властивості, високу зносостійкість – але й відповідно високу ціну.

Подушки зі штучним наповнювачем – силікон, синтепон, камфорель, холофайбер, матеріал з ефектом пам’яті – рекомендують людям із ризиком алергії. Вони довговічні, зручні та легкі у догляді.

Вибираючи подушку, зверніть увагу на чохол або напірник. Він має бути зі щільної тканини. Щоб наповнювач не вибивався назовні. При цьому тканина має бути досить м’якою і повітропроникною. Напірник має бути якісно прошитий дрібненьким міцним та еластичним швом без проколів.

Сьогодні ви зможете без проблем підібрати подушку на свій смак – будь якої форми чи матеріалу, аби насправді добре відпочивати вночі і бачити казкові сни.