uk   ru   
		
 

Як вибрати матрац?

Людина проводить в ліжку третю частину доби, тому воно повинно бути зручним, а його конструкція – відповідати фізіологічним вигинам хребта. Правильний матрац може насправді допомогти добре виспатися вночі та прокидатися відпочилим і свіжим. Сон на неправильному матраці може викликати безсоння, болі в спині, і в цілому тілі. Для людей із проблемами хребта, матрац, який не підходить, може навіть погіршити ситуацію. Спробуємо у цій статті підібрати ряд корисних рекомендацій для вибору матраца або ліжка.

Який вибрати матрац – ваш особистий вибірдогляд2

При пошуку підхожого матрацу, важливо пам’ятати, що все залежить від особистих уподобань. Якщо в цілому спеціалісти стверджують, що твердіший матрац, то краще. Проте нема жодного типу матраца або ліжка, яке ідеально підходить для всіх людей. Точно так само, як немає єдиної пози сну, найзручнішої для всіх.

Тому, якщо ви вирішили таки купувати новий матрац, вибирайте і випробовуйте його лише особисто. Цього за вас ніхто не зможе зробити.

Не очікуйте, що коли ви купили дорогий матрац, то він одразу ж позбавить вас від усіх хвороб. Хоча ваш рівень комфорту безперечно зросте і, можливо, болі у спині зменшаться.

Важливим фактором, який може вплинути на вибір матраців, ліжок, є стан здоров’я людини. Наприклад, занадто твердий матрац може спричиняти посилення болю у людей, які мають запалення суглобів. А от для людей з ортопедичними проблемами навпаки рекомендують спати на твердому матрасі.

Нагадаємо, комфорт під час сну, насамперед, залежить від особистих уподобань.

 

Все ж існують деякі загальні правила, як вибрати хороший матрац.

Визначте свій бюджет і потреби. Ви прокидаєтеся вранці з болем у хребті? Хіба ви не виспалися? Швидше за все вам потрібен новий матрац. Перед покупкою обов’язково дослідіть різні прийнятні для вас варіанти, визначте свій бюджет і особисті потреби.

Висока якість

При виборі матрацу, переконайтеся, у його високій якості. Високоякісний матрац, зазвичай, має більш високу пружність і тримає форму протягом багатьох років. У дешевших, більш низької якості ліжках, можуть вилазити пружини або з’явитися провисання після декількох місяців ужитку. Зазвичай якість вимагає і відповідної ціни.

М’якістьbeds090216_2_198. Загалом, більшість людей обирають більш жорсткі матраци, які можуть забезпечити достатню підтримку для хребта. Вважається, що матрац повинен підтримувати хребет у всіх точках вздовж природних вигинів тіла, у такому положенні, ніби ми рівно стоїмо.

Для худорлявих людей рекомендують використовувати більш м’які матраци, щоби не прокидатися вранці розбитими. Також люди, які полюбляють спати на боці, більш чутливі до жорсткості матраца. Натомість особи схильні до повноти або просто більш грузні краще почуватимуться на жорсткішому матраці, який рівномірно розподілятиме і підтримуватиме вагу тіла.

 

Дослідіть тему, перш ніж почати покупки. Є дуже багато типів і розмірів матраців, тому варто ознайомитися з їх видами ще перед походом по магазинах, щоби не бути заскоченим цим різноманіттям.

Спробуйте різні варіанти. Перед покупкою матраца, найкращий варіант – це спробувати спати на ньому. Людина може випробувати різні ліжка в готелях, у гостях тощо. І, коли знаходиш найбільш зручний варіант – можна купувати таку ж модель або марку матрацу. Якщо неможливо спробувати поспати на такому матраці – то принаймні, полежіть на матраці в магазині, щоб відчути, чи він зручний для вас

Виберіть правильний тип магазину. Почніть з магазину, якому ви довіряєте. Меблеві магазини, універмаги та спеціалізовані магазини товарів для сну мають у продажі матраци. Якщо ви сумніваєтеся, де краще купити матрац, попросіть поради друзів і родичів.

Розпитайте продавців-консультантів, які добре розуміються у цій специфічній темі і зможуть вам щось підказати. Не бійтеся задавати питання і шукати докладних пояснень. Якщо ви бачите, що ваш продавець погано обізнаний або нечесний – зверніться до іншого.bed2

Тест-драйв вашого нового матраца. Ідіть вибирати новий матрац у зручному одязі, щоб можна було повалятися на різних матрасах і випробувати їх на зручність та пружність. Знімайте взуття і лягти на кілька різних моделей в різних положеннях.. Не вагайтеся потратити додатковий час, лежачи в позі, у якій ви, як правило, спите. Це може зайняти до 10-15 хвилин. Проте що більше часу ви потратите в магазині, то менша ймовірність пожалкувати про покупку.

І не забувайте про головне правило: якщо ви прокидаєтеся вранці, як новенький, без болю і скутості, цей матрац і є найкращим саме для вас.