uk   ru   
		
 

Як прати подушки

Подушки, як і всі інші види текстилю в наших будинках, потрібно час від часу чистити від пилу, поту, лупи та плям. Хоча інколи здається, що простіше купити нові подушки, ніж мучитися зі старими. Якщо ваші подушки пожовклі або їх прали більш, ніж 6 місяців тому, можна скористатися одним із цих методів, щоб їх відновити. Ви будете краще спати, знаючи, що ви відпочиваєте на свіжій постелі, де вас не підстерігають ніякі шкідники.

Перевірте, чи не потрібно вже зовсім позбутися цієї подушки. Якщо скласти її навпіл, і подушка залишиться в цьому положенні – вона занадто стара, і її треба замінити. Якщо подушка розпрямилася і нормально пружинить, то це добре і її просто потрібно випрати. В середньому, ви повинні замінювати подушки кожні два-три роки.

Диванні подушки можна прати таким же способом, як і всі інші, знявши перед пранням чохол або напірник.

Метод 1 Прання натуральних та синтетичних подушок

 1. Вивчіть уважно етикетки на подушці – там мають бути вказівки – як саме можна прати вашу подушку.
 2. Зніміть наволочку. Зверніть увагу, що деякі подушки мають додаткові покриття або напірники, які теж потрібно зняти.
 3. Покладіть подушки в пральну машинку. Не хвилюйтеся – це абсолютно безпечно прати подушки в пральній машині (навіть пухові подушки, хоча їх потім бажано помістити в сушарку). Спробуйте прати принаймні дві подушки відразу, так, щоб барабан машинки був більш-менш збалансованим і подушка не гупала всередині.
 4. Перед пранням варто перевірити шви напірника, і чи нема дірок, щоб подушка не розірвалася під час прання.
 5. Додайте мийного засобу, який ви зазвичай додаєте при пранні. Щоб  ваші подушки дуже добре відбілилися, можна скористатися таким миючим засобом :. 1 частину прального порошку, 1 частину відбілювача і ½ частини соди.
 6. Ввімкніть прання. Налаштуйте параметри так, щоб подушки були випрані гарячою водою і проходили через 2 цикли полоскання. У деяких сучасних машинках є спеціальна програма для прання натурального пуху або пера – у цьому випадку виберіть її.Pillows-in-Dryer
 7. Покладіть випрані подушки в сушарку. Якщо у вас пухові подушки, то виберіть параметри “повітря” у своїй сушарці. Для синтетичних подушок виберіть найменш гарячий режим.
 8. Візьміть дві тенісні м’ячі та покладіть їх в окремі чисті, білі шкарпетки і зав’яжіть на вузлик. Киньте їх в сушарку разом з подушками – це допоможе зробити подушки більш пухкими і зменшити час сушіння. Ввімкніть сушарку.
 9. Перевірте подушки на вогкість, вийнявши їх із сушилки. Спробуйте відчути вологість на дотик або на запах. Якщо подушки не висохли, повторіть процес сушіння.
 10. Якщо немає сушарки, подушки треба сушити на сонці, адже сонячні промені також мають антимікробну і відбілювальну дію. Подушку треба підвісити за кут і перевертати, збиваючи, що кілька годин. Щоб подушка повністю висохла, залежно від її розміру знадобиться 1-2 дні.

Метод 2 Прання ортопедичних подушок

 1. Зверніть увагу на етикетки  – на подушці зазвичай вказують, як  можна прати вашу подушку. Інколи виробники рекомендують лише сухе чищення.
 2. Зніміть наволочки та захисні покриття. Більшість подушок із піною пам’яті також мають захисний чохол на блискавці, який можна зняти і випрати в пральній машинці.670px-Wash-Feather-Pillows-Step-1
 3. Ортопедичні подушки можна прати тільки вручну, адже вони складаються з дуже чутливого матеріалу. Для цього заповніть теплою водою таз або ванну до такого рівня, щоб покрити подушку.
 4. Додайте мийного засобу. На кожну подушку – приблизно столову ложку рідкого засобу для прання. За допомогою колових рухів розчиніть засіб у воді.
 5. Виперіть подушку. Опустіть подушку в воду і ретельно її вимийте, слідкуючи, щоб засіб для прання міг проникнути у всі пори і відіправся весь бруд.
 6. Виполощіть подушку у чистій воді. Помістіть її під проточну воду, аж поки не перестане стікати мильна вода. Полоскання можне зайняти навіть більше часу, ніж саме прання.
 7. Висушіть подушку. Висока температура може зіпсувати унікальні властивості піни з пам’яттю, тому не можна класти такі подушки у сушарку. Натомість, покладіть їх на чисті рушники у сухому місці. При можливості, краще сушити подушки на сонці.
 8. Перевірте подушку на вологість. Піна з пам’яттю – це матеріал, за структурою схожий на губку, і тому він добре вбирає вологу. Переконайтеся, що в подушці не залишилося води, перш ніж знову нею користуватися, щоб не з’явилося ніякої цвілі або грибка.